Tisk výkresů a kompletace dokumentůTisková data, která celkově nepřesahují 15 MB, můžete poslat na náš e-mail. Více souborů lze archivovat do souborů .rar, .zip. Při větším objemu dat raději využijte nejlépe služeb stránek www.uschovna.cz, www.leteckaposta.cz nebo data doručte osobně na jednu z našich provozoven.

Nabízíme kompletaci projektů se skládáním na formát A4, číslováním paré a vkládáním do desek. Tisk a výsledná cena se odvíjí od druhu a rozsahu zakázky, správně dodaných dat, příp. dokončovacích úprav a kompletace.


 • Ve zprávě uveďte váš telefonní kontakt a srozumitelný popis zakázky. U kompletací a náročnějších tisků doplňte informace o zvoleném materiálu, počet kopií, jednostranný či oboustranný tisk, popř. druh a barevnost vazby nebo sešívání.
 • Nedoporučujeme ukládat čárové výkresy s příliš tenkými, popř. světle šedými linkami. Objekty mohou být po vytištění hůře rozpoznatelné. Situace se týká i barevných výkresů poslaných na černobílý tisk. Nastavení barev můžeme mírně ovlivnit regulací jasu a kontrastu.
 • Více výkresů rozličných rozměrů nevkládejte do jednoho souboru.
 • Každý dokument bude vytištěn ve skutečné velikosti, pokud nebude uveden požadavek k přizpůsobení na požadovaný arch papíru.
 • Pro nalepení štítků, zašlete srozumitelně pojmenovaný soubor k tomu určený.
 • Před předáním náročnější zakázky (např. kompletace dokumentů a barevných výkresů do desek), se nejprve informujte, zdali je možné tisk uskutečnit a jaký bude nejzazší termín vyhotovení.

Jaké typy souborů tiskneme?Nejvhodnější typ souboru k tisku je PDF, který by měl obsahovat všechny náležitosti. Tiskneme také ze souborů JPG, TIFF, PNG, GIF. Tisk z programů MS Office (Word, Excel, Powerpoint, atd.) není příliš vhodný, kvůli možné ztrátě formátování. Tisk, lze po domluvě provést, avšak tyto programy disponují funkcí uložit jako/export do PDF, kde si můžete data zobrazit tak, jak budou vytištěna.

Kalendáře z vlastních fotografií. Ideální dárek, který potěší každého.Nevíte jak využít fotografie z dovolené, plesů, rautů, narozenin nebo z běžného života? Máme pro vás jednoduché řešení, jak udělat radost svým blízkým, přátelům i kolegům. Vytiskneme nebo kompletně zpracujeme kalendář z vašich fotografií.

Kalendáře tiskneme po jedné straně na formát A4 a A3, s orientací na šířku nebo na výšku. Vazba je drátěná, bílá nebo černá s háčkem a výsekem pro snadné otáčení listů.
Tisk je standardně proveden na křídový papír o hmotnosti 150 g/m2. Na zadní stranu je použit pevný podkladový karton.


Můžete využít naše šablony nebo si rovnou k tisku poslat vlastní, již připravený kalendář. Přijímáme tisková data ze souborů PDF, JPG, PNG. Při objemu nad 15mb využijte stránky www.uschovna.cz, www.leteckaposta.cz.
Před tiskem vám zašleme náhled ke schválení. Odsouhlasením přebírá zákazník plnou zodpovědnost za výslednou podobu zakázky.


Pro maximální spokojenost dodržujte tyto podmínky:

 • Do poznámky, při vyplňování fakturačních údajů, připište vaše požadavky (barva drátku, typ křídy) kódové označení vybrané šablony kalendáře. Nezapomeňte uvést termín, ve kterém má být zakázka zhotovena.
 • Doporučené rozlišení fotografií s 300dpi pro:

  - kalendář A4 (12+1), 2480 x 3508 px

  - kalendář A3 (12+1), 3508 x 4961 px

  - stolní kalendář (27+1 nebo 54+1), 1181 x 1772 px

 • Jednotlivé měsíce kvůli snazší manipulaci očíslujte. Zvlášť pojmenujte titulní stranu.
 • Dbejte na správnou orientaci fotografií.
 • Fotografie s příponou JPG nebo TIFF nám zašlete v archivačním souboru ZIP, RAR.
 • V případě umístění LOGA do kalendáře, zašlete logo jako soubor PNG.

Pamatujte na poměr fotografie k papíru a stejnou orientaci. Při sazbě fotografií do kalendáře je lze vytisknout, tak jak byly dodány nebo je oříznout na příslušný formát.

Náležitosti dokumentu nejsou nutnou podmínkou, pouze vhodným doporučením.


Při objednání většího počtu kalendářů lze uplatnit množstevní slevu. Sleva je možná již od dvou objednaných kusů!


Jak by měla správně vypadat data, určená pro tisk vizitek nebo letáků?Optimální tisková data uložte v kompatibilní verzi PDF/X-1a:2001 (v1.3), s těmito náležitostmi:

 • Preferované měřítko 1:1.
 • Barevný prostor CMYK (RGB bude převeden) .
 • Rozlišení barevných rastrů / stupně šedi 300dpi (obrázky, fotografie).
 • Sloučená průhlednost a přechody
 • Veškerý text musí být převeden na křivky.
 • Vhodná spadávka (Bleed box) 3 mm.
 • Ořezové značky (Trim box) – zasahující do grafiky.
 • Veškeré objekty by měly být min. 3 mm od kraje skutečného rozměru (po ořezání).

Není potřeba vícekrát duplikovat jeden motiv, tak aby se vešel na normalizovaný formát stránky A4, A3. Stačí nastavit skutečnou velikost dokumentu, se spady a ořezy. Pro tisk bez okrajů (letáčky, vizitky) musí data obsahovat spadávku a ořezové značky, jež určují výsledný rozměr po ořezání.

Pro tento účel je nejlépe vhodný křídový papír. Tolerance při ořezání je 2 - 3 mm, přesto doporučujeme důležité objekty, např. texty neumísťovat přímo k hraně řezu! Při tvorbě vizitky tvoří ořezové značky rozměr 90 x 50 mm, přesah grafiky 96 x 56 mm. Velikost ořezových značek se může lišit, udávají ovšem celkový rozměr dokumentu vhodného pro tisk, např. 113 x 73 mm. Data předávejte jako soubor PDF.


Většinu maloformátových zakázek tiskneme na křídový papír o větším rozměru, který následně nařežeme na zákazníkem požadovanou velikost. Řežeme vždy více archů najednou. Nelze tedy docílit zcela přesného řezu. Dostatečnou toleranci zajišťují ořezové značky a spady, které by měl mít zákazník připraveny.


Náležitosti dokumentu nejsou nutnou podmínkou, pouze vhodným doporučením. Jakékoliv náročnější úpravy se promítají do výsledné ceny. Před tiskem lze zaslat opravená nebo nově zhotovená data zákazníkovi k odsouhlasení. Odsouhlasením přebírá zákazník plnou zodpovědnost za výslednou podobu zakázky.

Standardně tiskneme z formátu PDF, které by mělo být připraveno pro tisk. Za příp. pozdější zásahy a úpravy v dokumentu neručíme. Máte-li specifické požadavky pro tisk, jako poznámky a formuláře, tj. označení a razítka, která jsou součástí dokumentu je potřeba nás informovat předem!

Doporučujeme vždy do zprávy napsat Váš tel. kontakt.

Další potřebné informace
Bez důkladné korektury při osobním setkání nelze data později reklamovat. Výsledné práce si zkontrolujte přímo při předání.


Při osobním vyzvednutí zakázky přijímáme pouze hotovost.


Pokud potřebujete vytisknout dokument o velikosti A5/A6, cena bude počítána jako tisk jednoho formátu A4.


Vyhrazujeme si právo odmítnout špatně dodaná tisková data. V případě nevhodně připravených podkladů, můžeme zákazníky před tiskem informovat o dalším průběhu, popř. jej požádat o přepracování zakázky.


Neneseme zodpovědnost za obsahovou stránku dokumentu ani jeho sazbu. Týká se také tisku z formátů A4, A3 a jejich přizpůsobení, popř. následného ořezání. Pamatujte na to, že není možné tisknout do krajů. Pro tisk bez bílého ohraničení normalizovaného rozměru nejlépe vyhovuje křídový papír,
viz Slovníček pojmů.Dodací podmínky.
Způsob platby a dopravy.
Své výrobky můžete ZDARMA vyzvednout
v Praze 5, na provozovně Lidická 5. Adresy a otevírací dobu najdete v záložce kontakty.
Po dohodě možnost platby i na fakturu.
Při objednávce nad 1.500,- Kč
dovoz po Praze ZDARMA.
Expedice a obvyklé termíny doručení:
Větší zakázky standardně expedujeme do 3 prac. dní.
Dle domluvy expedujeme následující pracovní den.
Dovoz zakázky kurýrem REPRO JT:
Každý všední den 8.00 – 13.00 hod.


Zde naleznete obchodní podmínky.
Při objednávce nad 1.500,- Kč doprava po Praze zdarma. Doba zhotovení, dle náročnosti zakázky.
Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Při osobním vyzvednutí přijímáme pouze hotovost.

Nevíte si rady? Zeptejte se nás. V případě jakýchkoliv nejasností jsme vám plně k dispozici.
Naším cílem je zakázku co nejlépe a v nejbližším možném termínu zhotovit.
Vše k vaší maximální spokojenosti.

Slovníček pojmůMALOFORMÁTOVÝ TISK

1/0 Jednostranný černobílý (tisk po jedné straně papíru)
1/1 Oboustranný černobílý (po obou stranách papíru)
4/0 Jednostranný barevný
4/4 Oboustranný barevný
4/1 Kombinace tisku

VELKOFORMÁTOVÝ TISK

Určený pro formáty větší než A3, tzn. pro tisk z rolí o šířce 297 – 914 mm a libovolné délce. Používá se většinou pro tisk čárových výkresů a jednoduchého textu bez grafiky. Použitý papír je standardní 80 g/m2, popř. signální o šířce 594 mm.

FORMÁT PAPÍRU

Tisk na zvolený rozměr papíru bez ohledu na jeho stranovou orientaci. A4, A3, SRA4, SRA3 nebo A2, A1, A0, 914 mm.

GRAMÁŽ

Dané číslo uvádí hmotnost jednoho čtverečního metru papíru. Standardní kancelářský papír má hmotnost 80g/m2, leták 150 g/m2, vizitka 300 g/m2. Je na zákazníkovi, jakou gramáž si zvolí.

STANDARDNÍ PAPÍR

Vhodný pro standardní kancelářský tisk. Hmotnost 80 g/m2.

COLOR COPY

Kvalitou na vyšší úrovni než běžný kancelářský papír. Hmotnost papíru je 80 – 250 g/m2.

KŘÍDOVÝ PAPÍR

Hlazený papír matný či lesklý je vhodný pro tisk letáků, fotografií nebo vizitek. Papír je určený zvláště pro tisk bez okrajů. Z tohoto důvodu má arch papíru větší velikosti, tak aby se mohl pro potřebu zákazníka oříznout na požadovanou velikost. Hmotnost papíru 150 – 300 g/m2.

SPECIÁLNÍ RAŽENÝ PAPÍR

Papír s horší možností potištění. Pro výběr ideálního vzoru můžete navštívit jednu z našich provozoven. Hmotnost papíru je 200 - 250 g/m2.

PŘÍPLATKY

Kompletní souhrn příplatků naleznete na našich stránkách a fyzické kopii ceníku. Týká se při volbě vyšší hmotnosti papíru, větších potištěných ploch u velkoformátového tisku, veškerých prací na počítači nebo ručních prací při kompletaci projektů.

LAMINACE

Povrchová úprava tiskoviny folií (kapsa).

RUČNÍ BIGOVÁNÍ

Využívá se u reklamních brožur a letáků. Bigovacím přístrojem vytlačíme na konkrétní místo rýhu usnadňující ohyb.

VAZBA

Drátěná vazba často používaná ke svázání studentských prací, prezentací, kalendářů. Může být doplněna o průhlednou krycí folii a lesklý karton. Dále nabízíme vazbu plastovou nebo s násuvnou lištou. Při tvorbě vlastních prací zachovejte cca 1cm volného místa, od kraje čistého formátu (po ořezu), kde má být dokument svázán.

SPADÁVKA A OŘEZY

Pro tisk bez okrajů (letáčky, vizitky) musí data obsahovat spadávku a ořezové značky, jež určují výsledný rozměr po ořezání. Tolerance při ořezání je 2 - 3 mm, přesto doporučujeme důležité objekty, např. texty neumísťovat přímo k hraně řezu! Při tvorbě vizitky tvoří ořezové značky rozměr 90 x 50 mm, přesah grafiky 96 x 56 mm. Velikost značek se může lišit, udávají ovšem i celkový rozměr dokumentu vhodného pro tisk, např. 113 x 73 mm. Obsah neduplikujte, posazení na archu již uděláme za vás. Data předávejte jako soubor PDF.

PODKLADY

Data mějte k tisku již připravená v příslušné složce nebo v souborech PDF. Při zasílání dat přímo na náš e-mail nebo přes úschovnu popište svou objednávku. Zdali má být tisk černobílý, barevný, jednostranný nebo oboustranný, příp. kolik kopií, na jaký druh a formát papíru má být dokument vytištěn. Nezapomeňte uvést telefonní kontakt, na kterém vás v případě nutnosti zastihneme.